Verschil in huurprijzen (woonlastenakkoord)
Acantus verbetert steeds meer woningen. Bijvoorbeeld door betere isolatie, zonnepanelen of volledige vervanging door nieuwbouw. Dit verhoogt de kwaliteit én de waarde van deze woningen. Daardoor worden de streefhuren hoger, waardoor sommige huurders deze woningen misschien niet meer kunnen betalen.
Acantus heeft een nieuw beleid voor het bepalen van huurprijzen
Eerder werd de huur vooral bepaald door de kwaliteit van een woning, zoals grootte, nieuwbouw of verduurzaming. Nu kijken we meer naar het type woning en voor wie de woning bedoeld is. Door deze verandering kan het gebeuren dat twee vergelijkbare woningen een andere huurprijs hebben.
Met dit nieuwe beleid zorgen we ervoor dat:
- Woningen eerlijk worden verdeeld, zodat woningen binnen verschillende prijsklassen beschikbaar blijven.
- We de kwaliteit van de woningen verbeteren door verduurzaming en nieuwbouw en tegelijkertijd betaalbaar houden voor verschillende doelgroepen
Wat dit nieuwe beleid betekent voor de huurprijzen
De woningen zijn ingedeeld in vier groepen op basis van huurprijzen:
1. 10% Goedkoop: woningen met de laagste huur.
2. 70% Betaalbaar laag: de meeste woningen vallen in deze groep.
3. 10% Betaalbaar hoog: woningen met een iets hogere huur.
4. 10% Duur/bereikbaar: woningen met de hoogste huur, maar nog steeds passend bij de doelgroep.
Dit zorgt ervoor dat woningen betaalbaar blijven voor de mensen waarvoor ze bedoeld zijn.
Het kan vervelend zijn als jouw huurprijs anders is dan die van de huurprijs van een vergelijkbare woning. Dit kan voelen alsof je benadeeld wordt. Toch is dit beleid nodig om woningen betaalbaar en bereikbaar te houden voor verschillende groepen huurders. Door huurprijzen aan te passen, zorgen we ervoor dat iedereen een eerlijke kans heeft op een passende woning, ook mensen met een lager inkomen.